GARANTİ  VE İADE ŞARTLARI

 

Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

 

ozeltarzim.com’da iade işlemleri çok kolay.Ücretsiz kargo ile satın alınan ürünlerin dışında İade etmek istediğiniz ürünü “Sürat Kargo” aracılığıyla hiçbir ücret ödemeden  gönderebilirsiniz.

 

İade Adresi:  İade adresi tedarikçi firmalara bağlı olarak değişmektedir, iade adresini öğrenmek için aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak ürünle alakalı marka,model ve iade durumu belirtip iade adresini öğrenebilirsiniz.

 

WhatsApp hattı : 11

İletişim hattı : 11

 

 

İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ürünleri, ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Paketi açılmış,etiketi yırtılmış ve denenmiş ürünler iade koşullarına uymadığından gönderen adresi tekrardan geri kargolanmaktadır.İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade edilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 10 gün sürebilir. Sipariş içinde kullanmış olduğunuz indirim kuponunuz varsa çeklerinizin tamamı yeniden tanımlanacaktır.

 

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

 

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gündür, İade işlemlerinizi ürün teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade gerçekleştirebilirsiniz."

 

Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

 

Tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?

 

Ücretsiz kargo ile satın alınan ürünler dışında İade talebiyle ozeltarzim.com ‘a  gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.

 

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

 

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra ozeltarzim.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve ozeltarzim.com’un bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.

 

Sipariş Verdiğim Ürün İçin Beden Numara Değişimi Yapabilir miyim?

 

Siparişinizin statüsü "Siparişiniz Alınmıştır" ise, değişim yapmak istediğiniz ürünün stoklarda bulunması durumunda beden ve numara değişikliği yapılmaktadır. Siparişinizin durumunu Siparişlerim ekranından takip edebilirsiniz.

 

Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

 

Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bu durumda İade Sürecimizi takip etmeniz gerekmektedir.

 

Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yatırılıyor?

 

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

 

 

Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?

 

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.